آوريل سال ۱۸۹۵ میلادی است. هنوز خبری از جنگ و درگیری نیست و دنیا با سرعتی فوق العاده رو به پیشرفت و استفاده از خلاقیت و نبوغ افراد است. سالی که اولین توپ بیلیارد ساخته شد اما چگونه؟
سالیانی پیش توپ های ساخته شده که مورد استفاده قرار می‌گرفتند حاوی زائده ای بودند که آنها را از حالت کروی کامل خارج میکرد و گاها این زائده روی تغییر مسیر توپ و در نتیجه تاثیر روی نتیجه بازی نمایان بود اما “جان وسلی هایت” که اتفاقا در خانواده ای مبتکر و مخترع بزرگ شده بود به فکر ساخت توپ با کمترین زائده را با استفاده از تزریق پلاستیک سلولوئید مطرح کرد. سریعا این ایده عملی شد و نتیجه اثر بخش بود پس از چند سال اولین ماشین تزریق پلاستیک توسط جان و برادرش ساخته شد اما ظاهر این دستگاه با نمونه امروزی تفاوت های فاحشی داشت و از شکل مبتدی تری برخوردار بود.
این شروع تزریق پلاستیک برای جهانیان بود و حالا ماشین های تزریق پلاستیک هرروز و هرروز پیشرفت میکنند و به عملکرد و قدرت و سرعت آنها اضافه می‌شود.
بزرگترین ویژگی این دستگاه ها سرعت و همینطور وجود ظرافت بسیار بالا در ساخت محصولات پلاستیکی است البته این ظرافت امروزه با استفاده از پرینتر های چاپ سه بعدی به چالش کشیده شده اما این پرینتر ها هرگز یا دست کم به زودی به سرعت ماشین های تزریق پلاستیک نخواهند رسید.